Změní se golf po konci pandemických opatření?

Změní se golf po konci pandemických opatření?

8 března, 2021 0 Od GolfMonitor Redakce

Jak to bude dál s golfem po tom, co skončí pandemie a vše se vrátí k normálu? Je otázkou jestli se zvětší či naopak zmenší golfová základna členů federace, kteří budou hrát golf. Lidé budou zřejmě ve finanční tísni a to bude mít také vliv na růst golfového prostředí u nás i v Evropě.

Přesto, že golf se stal běžným sportem a už dávno ztratil, alespoň v západní Evropě, punc sportu pro bohaté, tak bude velice složité vrátit se do normálních kolejí. Golfová hřiště budou bojovat o přežití a o každého golfistu, který k nim přijde. A to nejen v Čechách, ale také na celém světě. Může se stát, že některá hřiště zkrachují a jiná se zachrání, ale je otázka jestli to pomůže pročistit vzduch v golfovém prostředí nebo ne.

Ženská Evropská golfová profesionální liga se pomalu propojuje s Americkou LPGA a další dohody se možná blíží. Tedy spojení síly a tradice, která je nevyhnutelná pro zachování úrovně a kvality obou těchto podniků. Stejně tak si myslím, že bude třeba více spolupracovat na klubové úrovni a nabídnout golfistům nové impulsy, které je přimějí na hřiště stále chodit.

Golfisté, kteří hráli golf již mnoho let před pandemii a uzavřením země se golfu asi jen tak nevzdají, ale noví golfisté a ti co o golfu přemýšlí, budou mít obavu, kdy se vlastně vše vrátí k normálu a jestli si mají vůbec do budoucna domlouvat golfové tréninky nebo si rezervovat startovací časy, když mohou využít pěkné počasí k procházce, místo riskování případného problému spojenému s hrou na golfovém hřišti. Podle restrikcí si vlastně člověk ani na místě nesmí zaplatit hrací poplatek. Mohou tak v podstatě hrát jen členové klubu, aby mohli jít rovnou na hřiště. Tyto restrikce mohou mnoho lidí, co o golfu zatím pouze přemýšlí odradit a nakonec se z nich golfisté nestanou a vrhnou se na sport, kam je jednodušší se dostat.

Přečíst nyní  Věříte radám z televize či časopisů, které by měly zlepšit váš golfový švih?

Stejně tak cestování za golfem může být v budoucnu obtížnější, jelikož bude zřejmě vyžadováno, aby měl každý jakýsi pas, že byl očkován atd. Tedy i cestovní kanceláře, které zajišťují golfové zájezdy, trenéři a pořadatelé turnajů budou mít opravdu těžkou dobu i do budoucna.

Budeme doufat v to, že se vše brzy vrátí do normálu a my budeme moci bez omezení zajít na rundu golfu a po hře si dát kávu či sklenku vína bez obav v klubovně. Přejeme si to všichni, kteří máme co dočinění s golfem a budeme doufat, že toto období neodradí nové i potencionální golfisty od této krásné hry.

Image by leo2014 from Pixabay