Woodsovo první kolo na Masters bylo jiné než všechny ostatní.

Woodsovo první kolo na Masters bylo jiné než všechny ostatní.

8 dubna, 2022 0 Od GolfMonitor Redakce

Tiger Woods je člověk, kterého zná asi celý svět. I ti, co nehrají golf ho určitě znají. A navíc o něm vědí hodně věcí. Nejen jeho vítězství, ale také některé jeho eskapády se ženami či řízení pod vlivem omamných látek.

Ale hlavně všichni asi víme o jeho dopravní nehodě, která se stala 24. 2. 2021 a málem při ní přišel o život. Nakonec přežil, ale hrozilo mu, že možná přijde o pravou nohu. Nakonec se ale z této šlamastiky dostal a začal znovu chodit a dokonce hrát golf.

Asi málo kdo čekal, že jeho první turnaj bude po čtrnácti měsících od těžké nehody. A už vůbec nikdo nečekal, že to bude turnaj zrovna v Augustě na turnaji Masters. Do místa konání turnaje přijel již týden dopředu a trénoval. Až pár dnů před zahájením turnaje oznámil, že bude hrát. Všichni čekali,  jak to s touto golfovou legendou bude na hřišti.

Navíc to znamenalo, že přitáhne na tento turnaj o mnoho více diváků než dříve. Nejen, že všichni chtějí vidět Tigera v akci, ale hlavně byli zvědaví, jak mu to na hřišti půjde. A šlo mu to skvěle. Dělí po prvním kole 10. místo s výsledkem jeden úder pod par.

A v čem to kolo bylo jiné než ostatní?

Tiger nehrál turnaj od listopadu 2020. V pravé noze má šroub a je to krátká doba, kdy ještě plně rehabilitoval. A navíc nezačal vůbec dobře. Na první jamce zahrál míček příliš vlevo do vyšší trávy, a přesto zahrál par.

V jeho tváři bylo v prvním kole vidět, že bojuje s bolestí. Přesto nepodlehl a bojoval. Jen po odehrání kola při rozhovoru žertoval, že bude večer potřebovat hodně ledu (pro ledování zraněné nohy).

Přečíst nyní  Justin Rose prožil kolo života na The Masters

Za celé kolo zahrál jen dvě bogey a dokázal je vykompenzovat třemi birdie. I přesto, že byla vidět křeč v jeho očích při některých úderech, tak se nevzdal. I na poslední jamce, kdy zahrál odpal hodně doleva, dokázal zahrát par.

Díky tomu bylo jeho první kolo opravdu výjimečné. Mnoho lidí by si řeklo, že mu to nestojí za to. Mohl by si užívat života a pomalu se dostávat do formy. V golfu již nemusí nikomu nic dokazovat. I on sám řekl, že nemá již žádné velké cíle, a přesto se postavil na hřiště slavného turnaje. Proto je jeho účast na prestižním turnaji tak obdivuhodná..

Budeme doufat, že mu hra půjde tak skvěle jako do teď a budeme se těšit na jeho další hru.