Tipy na vítěze PGA Tour Championship 2022

Tipy na vítěze PGA Tour Championship 2022

25 srpna, 2022 0 Od GolfMonitor Redakce

Letos není jednoduché odhadnout, kdo bude v posledním turnaji favoritem. Je mnoho hráčů, kteří by mohli překvapit. Samozřejmě jsou největšími favority papírově Scottie Scheffler a Patrick Cantlay. Ale může přikvapit například Sam Burns nebo Cameron Smith.

Přečíst nyní  Proč Hideki Matsuyama zastavuje při švihu v nápřahu?

V letošním roce jsou první dva zmiňovaní Scheffler s Cantleyem na vítězné vlně.  Scheffler má na svém kontě jak jamkovku, tak výhru na Masters. Cantlay dokázal vyhrát BMW Championship minulý týden a další čtyři turnaje v průběhu sezóny. Mají tak našlápnuto na skvělý výsledek. Myslí si to i sázkové kanceláře, které na Schefflera vypsaly kurz +250 a Cantlaye + 430.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený PGA TOUR (@pgatour)

Scheffler ukázal už v průběhu sezóny, že má nervy ze železa a jen tak nic ho nerozhodí. Předvedl to na jamkovce i na Masters, kde udržel vedení a navíc dokázal vyhrát o několik úderů. Hra o titul na Tour Championship ho nejspíš nijak nemusí znervóznit. Navíc nastupuje s náskokem dvou úderů před Cantayem. A to je pozice, která by mu mohla vyhovovat.

Cantlay má ale našlápnuto ještě z minulého týdne, kdy obhájil titul z loňského roku na BMW Championship a tak bude pomýšlet na velký útok. Ze zadních řad ale může vystoupat na vrchol i dobře hrající Rory McIlroy, který raději dotahuje, než aby držel vedení. Zapomenout nesmíme ani na Camerona Smithe, který se umí prát o velké vítězství, což předvedl na Masters. Kde sice v posledním kole na 12 jamce díky špatnému úderu přišel o možnost zvítězit, ale i tak se s tlakem vyrovnává velice dobře. Může tak všechny překvapit a i když od začátku na Schefflera ztrácí šest ran, tak bude horkým kandidátem na vítězství. Opomenout bychom neměli ani Justina Thomase, který letos vyhrál PGA Championship a ukázal, že dokáže zahrát v posledních kolech opravdu nízké číslo. A tak bude určitě chtít promluvit do pořadí.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený PGA TOUR (@pgatour)

Dle mého názoru jsou horkými favority Scheffler, Cantlay, McIlroy a Justin Thomas. Přesto to neznamená, že by se někdo z řad hráčů, kteří budou díky systému Tour Championship ztrácet před startem několik úderů,nemohl utrhnout a zahrát fantastický golf.