The Masters:  Je to 10 let, přesto se ten úder nedá zapomenout

The Masters: Je to 10 let, přesto se ten úder nedá zapomenout

31 března, 2022 0 Od GolfMonitor Redakce

 

Je to už 10 let co v roce 2012 vyhrál turnaj v Augustě Bubba Whatson asi tím nejzajímavějším úderem historie tohoto turnaje. Po 72 jamkách byli dva hráči, kteří se měli utkat v Play-Off o vítězství. Bubba Whatson a Louis Oosthuisen nastoupili na druhou jamku rozehrávky a po odpalech to vypadalo, že je rozhodnuto.

Whatson zatáhl svůj drajv hluboko do levé lesa. Oosthuisen sice netrefil druhou ranou grýn, ale i tak to naznačovalo jeho vítězství. Whatsona čekal úder, který neměl příliš variant. Míček sice ležel naproti výseku lesa, ale to volné místo mířilo o mnoho více vlevo než se nacházel grýn.

Bubba Whatson se dlouze připravoval a následně vytáhl z bagu svou wedge. Na grýn to měl z lesa 155 yardů a všichni čekali co se stane. A následně Whatson všem vyrazil dech. „Neuvěřitelnou ranou“, dokázal zasáhnout grýn. Míček zatočil skoro do pravého úhlu a přistál kousek od jamky.

Přečíst nyní  Neuvěřitelná golfová zahrada Marka Wahlberga. Porazí Abrahama Ancera z PGA Tour?

Díky tomu se stal vítězem The Masters a do historie se zapsal i tímto úderem. Je to už sice deset let, ale tento úder nám stále zůstává v paměti. Podívejte se jak to viděl tehdy sám Whatson a jak ten úder vypadal.

 

foto: youtube