Tajemství cvičného švihu Jordana Spietha, vítěze RBC Heritage 2022

Tajemství cvičného švihu Jordana Spietha, vítěze RBC Heritage 2022

18 dubna, 2022 0 Od GolfMonitor Redakce

 

Minulý týden v Augustě na Masters nehrál dobře. Ale o víkendu si Jordan Spieth připsal své třinácté vítězství na PGA Tour. Vyhrál v rozehrávce turnaj RBC Heritage na hřišti Harbor Town. Ale diváci si možná vybaví jeho netradiční cvičný švih, který předvádí již nějakou dobu.

Někomu může jeho cvičný švih připadat směšný nebo naprosto bláznivý. Mnoho hráčů by si připadalo hloupě, kdyby dělali podobné pohyby před úderem. A mysleli by si, že se jim ostatní budou smát. Ale i ti nejlepší profesionálové chtějí udělat vše proto, aby jejich švih dobře fungoval. A to je také tajemství cvičného švihu Spietha.

Přečíst nyní  The Players 2 den – vede Westwood

Cvičný švih dotáhne do plného nápřahu, následně divně zalomí zápěstí a pak začne rotovat tělem na přední nohu. Vypadá to velice zvláštně, ale má to celkem jednoduché vysvětlení. Mnoho let se Spieth pral s tzv. „kuřecím křídlem,“ za které byl kritizovaný. Dříve také hodně přenášel váhu v nápřahu na pravou nohu. Tomu je ale konec. Poslední dva roky pracuje na větší rotaci těla a zmenšuje práci rukou skrz úder.

Zvláštní cvičný švih mu tak umožňuje získat pocit, že hůl z nápřahu pracuje směrem za tělo a dostává se tak de facto pod rovinu švihu. Díky tomu může mnohem více točit trup směrem na cíl. A zřejmě to nese své ovoce. Jeho poslední turnaj byl opravdu skvělý.

Přečíst nyní  Je dopalování z rohoží to pravé pro mě?

Možná vás také Spieth inspiruje k tomu, abyste se nestyděli dělat cvičné švihy, tak jak potřebujete vy. A ne, že se budete ohlížet na ostatní, co tomu říkají. Tak to vidí i sám Jordan. Dle jeho slov, když hrajete o živobytí, je třeba udělat vše proto, abyste hráli co nejlépe, nehledě na to, jak u toho pro ostatní vypadáte. Golf je natolik obtížný sport, že se vyplatí dělat vše proto, aby vám hra šla o trochu lépe.