Švédská profesionálka Linn Grant  píše historii golfu! Vyhrála turnaj na DP World Tour

Švédská profesionálka Linn Grant píše historii golfu! Vyhrála turnaj na DP World Tour

13 června, 2022 0 Od GolfMonitor Redakce

 

Linn Grant, je další golfovou profesionálkou, která hrála mezi muži. Na turnaji DP World Tour Volvo Car Scandinavian Mixed přepsala historii golfu, když se jí podařilo vyhrát. Nebyla první ženou v historii, kdy ženy hrály golf s muži. Už před mnoha lety byla velká událost, když tehdy 14 letá Michele Wie West hrála na PGA Tour. I Annika Sorenstam hrála s muži, ta nyní s Henrikem Stensonem byla tváří turnaje, kde se setkávají muži a ženy dohromady.

Přečíst nyní  Magical Kenya Open vede po dvou kolech Scott Hend. Lieser prošel cutem

Turnaj spolupořádají Ladies European Tour a DP World Tour a setkává se zde 50 mužů a 50 žen. Každý z nich hraje ze svých odpališť a výsledky se počítají dohromady. Tedy vyhrát má šanci každý. Letos to ale bylo velké vítězství právě pro Linn Grant,  která  to mužům opravdu natřela. Zahrála neuvěřitelný výsledek -24 a porazila druhého Henrika Stensona o celých devět úderů.

Poslední dvě kola navíc Linn zahrála bez bogey. Poslední kolo zahrála krásných -8 a připsala si výhru přes 300 tisíc euro. To je více jak 10x tolik, než když před nedávnem vyhrála Ladies Belgian Open, kde brala za výhru 30 tisíc euro.

“Jen doufám, že lidé více objeví ženský golf, přiláká to více sponzorů na LET a ještě více to rozpumpuje ženský golf,” uvedla Grant po svém vítězství.  Byl to takový malý souboj mezi mužským a ženským pohlavím. Přesto nejen ona, ale i my doufáme, že to ke golfu přitáhne více žen a ženský golf získá větší popularitu.

Přečíst nyní  Nelly Korda má letos druhý titul! Spilková neprošla cutem

Obecně můžeme říci, že sport je v dnešní době o penězích. A proto jdou do ženského golfu mnohem menší peníze než do mužského. A to hlavně proto, že ženský golf není tak sledovaný jako ten mužský. Není to tak o diskriminaci, ale o divácké sledovanosti. A  proto doufáme, že i tento malý krok, který Švédka udělala, bude mít vliv na sledovanost ženského golfu.