Spilková s Melichovou rozstřílely Beroun

Spilková s Melichovou rozstřílely Beroun

26 června, 2022 0 Od GolfMonitor Redakce

Před turnajem LET v Berouně její promotér L. Koželuh predikoval skvělé výsledky českých golfistek. Nakonec se předpověď naplnila a to v mnohem lepší formě než by kdo čekal. Na turnaji Ladies European Tour v Berouně zvítězila Melichová, která je sice ještě amatérka, přesto dokázala překvapit všechny soupeřky.

Přečíst nyní  Nelly Korda má letos druhý titul! Spilková neprošla cutem

Před posledním kolem ztrácela jeden úder. Ale už během první devítky si vytvořila náskok, který byl po 10 jamkách čtyři údery. Následně zahrála tři bogey a nevypadalo to s ní dobře. Začala na ní dotírat profesionálka Spilková a dánská golfistka Broch Estrup. Náskok se ztenčil na jeden úder, to však jí nerozhodilo a na poslední jamce potvrdila patem do birdie vítězství. Je to druhé vítězství na turnajích LET pro české hráčky po vítězství Spinlkové v roce 2017. Mimochodem Spilková skončila druhá o jeden úder a odváží si domů téměř 600 tisíc korun.

Přečíst nyní  Jan Cafourek jako jediný na Pro Golf Tour, po prvním kole 23. Místo

Slušný výsledek předvedly i další české golfistky. Napoleaovám, Melecká, Vodičková a Macková. Vítězka Melichová bude k profesionálkám přestupovat na podzim a bude zkoušet kvalifikaci na turnaje LET.