Rozvážel jídlo a potraviny. Teď bude hrát PGA Tou

Rozvážel jídlo a potraviny. Teď bude hrát PGA Tou

18 srpna, 2021 0 Od GolfMonitor Redakce

Možná to zní jako pohádka, ale nadpis je přesný popis toho co prožil v letošním roce David Skinns, který ještě během covidé pandemie rozvážel jídlo a potraviny pro firmu DorDash, aby vůbec dokázal uživit svou rodinu.

Ve svých 39 letech se tak dokázal dostat do elity a bude hrát PGA Tour v roce 2022 díky vítězství na posledním turnaji nižší Korn Ferry Tour. Je to za šestnáct let jeho profesionální kariéry teprve druhé vítězství. Vyhrál o jeden úder a posunul se z 46. Místa do první pětadvacítky, která bude hrát příští rok PGA Tour.

Je to neuvěřitelné, ale i takové věci se ve světě sportu dějí. Bohužel je to velice ojedinělé a to navíc když se sportovci blíží čtyřicítka. Mnoho negolfistů, si myslí, že golfový profesionál už jen svým statusem vydělává velké peníze a má skvělý život plný cestování. Ale realita bohužel bývá úplně jiná.

Jedna profesionální sezóna stojí i českého profesionála více jak dva miliony korun a to není možné jen tak vydělat. Proto je třeba sehnat sponzora, který většinu nákladů uhradí. Přesto ještě zbývají náklady jako nájem, jídlo, povinné platby státu a mnoho dalšího co musí profesionál hradit sám, jako každý občan. A když se kariéra nepovede a hráč se nedostane do první světové stovky, tak nastává další starost. Kde bude takový golfový profesionál pracovat. Mnoho z nich se stane golfovými učiteli, ale to také není pro každého a navíc klientela není nafukovací. Takže bez pracovní praxe a bez peněz musí takový profesionál rozjíždět úplně nový život. A proto je štěstí, které má teď David Skinns tak obrovské.

Přečíst nyní  Tiger Woods je doma z nemocnice po 21 dnech od nehody