Proč John Daly koupil v roce 2005 golfové hřiště?

Proč John Daly koupil v roce 2005 golfové hřiště?

25 května, 2022 0 Od GolfMonitor Redakce

 

Johna Dalyho nemusíme dlouze představovat. Za posledních více jak třicet let neodmyslitelně patří do světového golfu. A to nejen svými módními výstřelky, ale také svou hrou. Dokázal vyhrát dva Major turnaje. V roce 1991 vyhrál PGA Championship a v roce 1995 vyhrál na St.Adrews The Open. Sice od té doby uplynulo hodně času, přesto to na jeho popularitě neubírá.

Přečíst nyní  Ondřej Lieser začne v Keni

Vyhrál také další turnaje na PGA Tour a nyní hraje na Champions Tour. Hledala jsem proč si v roce 2005 Long John, jak se mu přezdívá, koupil golfové hřiště. Než ho John koupil, jmenovalo se hřiště Bay Ridge Boat & Golf Club a bylo založeno v roce 1969. Fungovalo jako privátní hřiště financované členy klubu.

Téměř vše se ale s příchodem Johna změnilo. Nyní se klub jmenuje Lion’s Den Golf Club. Jelikož je v Arkansasu doma a má k této části země blízko, trápilo ho, že klub není schopen si udržet kvalitu a bojuje o přežití. Proto ho koupil, aby umožnil toto hřiště zachránit. Vložil do hřiště peníze a udělal z něj veřejné. Nyní mají možnost studenti středních a vysokých škol trénovat a hrát zcela zdarma. Tuto možnost nenabízí jen tak někdo, ale v případě Johna Daly se ani nedivím. Je to golfista s velkým srdcem a tímto může pomoci mladým golfistům stát se v budoucnu skvělými hráči.

Hřiště má necelých 5500 metrů a par 72. Sám John Daly tvrdí, že na tomto hřišti zahrál nejlepší výsledek 57. To je velice úctyhodný výsledek. Ale jak známe Long Johna, který je proslulý svými dlouhými drajvy, tak toto kratší hřiště pro něj není zřejmě velká výzva.

Přečíst nyní  Nejbláznívější golfové údery 2021

Podívejte se na video, které ukazuje nejen hřiště, ale také dům Johna Dalyho. V tomto videu si můžete udělat představu o tom, jaký John Daly opravdu je. Mnoho memorabilií z mnoha sportů zdobí jeho dům a také ukazuje dům na kolečkách, se kterým jezdí na turnaje. V domě bydlí také jeho syn John Daly druhý, který byl také z větší části příčinou koupě golfového hřiště. Když se malý John narodil, tak aby měl kam chodit hrát golf, otec mu koupil golfové hřiště. Je to řečeno s trochou nadsázky, ale sám o tom tak John Daly senior mluví.