Phil Mickelson si nezahraje ani Masters 2022

Phil Mickelson si nezahraje ani Masters 2022

22 března, 2022 0 Od GolfMonitor Redakce

 

Různé bouřlivé reakce na některé věci nejsou u Amerického golfového profesionála Phila Mickelsona ničím ojedinělým. Ale tentokrát to možná přehnal. Následně se za svá slova omluvil, ale přesto se kauza kolem vyjádření o turnajích pořádaných Saudskou Arábií neuzavřela.

Phil Mickelson se nejdříve vyjádřil takto (nebudeme z důvodu vulgárnosti ani překládat):

“They are scary motherfuckers to get involved with,” Mickelson said of Saudi Arabia. “We know they killed [Jamal] Khashoggi and have a horrible record on human rights. They execute people over there for being gay. Knowing all of this, why would I even consider it? Because this is a once-in-a-lifetime opportunity to reshape how the PGA Tour operates. They’ve been able to get by with manipulative, coercive, strong-arm tactics because we, the players, had no recourse.”

 

To nepotěšilo nejen organizátory turnajů ze Saudské Arábie, ale příliš pozitivně se k tomu nepostavila ani Americká PGA Tour. Nyní je míč na straně Phila Mickelsona, vyjádřil svůj názor ředitel PGA Tour. Phil Mickelson sice uveřejnil omluvu a své stanovisko ohledně předchozího vyjádření, ale tím to neskončilo.

Augusta National potvrdila, že Phil Mickelson není na seznamu hráčů turnaje The Masters. Nevíme, jestli je to z důvodu nějakého nařízení nebo dobrovolné opuštění turnaje. Mickelson hrál turnaj nepřetržitě od roku 1996. Mezi roky 1996-2021 se podařilo Mickelsonovi vyhrát Masters třikrát.

Vzhledem k tomu, že PGA Tour má svá disciplinární řízení de facto tajné, tak není jasné, jestli Mickelsonovi nařídila stopku právě PGA Tour. Za to, že PGA Tour řeší disciplinární tresty neveřejně, je za to častokrát kritizována.

Uvidíme tak, jak to s Philem Mickelsonem dopadne. Jestli hrát nechce nebo opravdu nemůže. Poslední turnaj  odehrál v polovině února. Dokonce figuruje na seznamu vítězů Masters, kteří letos nejsou na startovní listině.

Přečíst nyní  I hráči PGA Tour dělají školácké chyby. Travelers Championship.

 

Zdroj: golf.com a theguardian.com