Phil Mickelson dostal od PGA Tour ban na dva roky!

Phil Mickelson dostal od PGA Tour ban na dva roky!

4 srpna, 2022 0 Od GolfMonitor Redakce

 

Jednoduše řečeno, Phil Mickelson dostal dva roky zákaz na PGA Tour po tom, co se snažil přemlouvat další hráče, aby hráli LIV Golf Tour. Už dříve dostal za své výroky dva měsíce distanc od turnajů a následně byl v nevoli díky tomu, že přestoupil na LIV Golf Tour.

Přečíst nyní  USGA a R&A zakážou dlouhé odpaly! Návrh nových pravidel.

Stejně jako další hráči, kteří přestoupili na LIV Golf, ztratil členství na PGA Tour. To jsou například Bryson Dechambeau, Sergio Garcia a další. Přesto se zdá, že je Mickelson asi nejkontroverznějším golfistou současnosti. Nejen, že se nebojí vyjádřit svůj názor, ale také jde v podstatě proti pravidlům PGA Tour, které k vyloučení uplatnil komisař Jay Monahan.

To však nezabraňuje Mickelsonovi stát se jedním z nejbohatších sportovců světa. V golfu si vydělal již 102 milionů dolarů a mimo hřiště 36 milionů dolarů. Budeme tak zvědaví na to, jak se bude situace dál vyvíjet. Jelikož LIV Golf nejspíš udělala nabídku i Tigeru Woodsovi a dle Grega Normana to byla opravdu horentní suma, kterou Saudská Tour nabízí Tigerovi za účast na jejich turnajích.