PGA Tour: Kdo je 24 letý Doug Ghim

PGA Tour: Kdo je 24 letý Doug Ghim

14 března, 2021 0 Od GolfMonitor Redakce

Již mnoho let jsme zvyklí, že na PGA Tour září mladí golfisté v podání Justina Thomase či Brysona Dechamebeau i přesto, že nezapomínáme na stálice golfu Paula Casey nebo Lee Westwooda. Ale asi vám nic neřekne jméno Doug Ghim, který si vede skvěle na letošním The Players 2021 a je dělený třetí po třech kolech.

Osobitý švih

Možná se vám bude zdát jeho golfový švih trošku divný. Ale nenechte se ošálit jeho osobitým švihem, který trénoval jako mladý se svým otcem Jeffem. se kterým často trénoval na zahradě v Chicagu. Trénovat nemohl příliš mnoho na hřišti, protože rodiče nedosáhli na členství v golfovém klubu.

Zářná amatérská kariéra

Na vysoké škole, kam se vydal, hrál za Texas Longhorns. Spolu s trenérem Johnem Fieldsem tak dali dohromady skvělou kariéru na  univerzitních turnajích,kde se potkával s hráči Beau Hossler a Scottie Schefflerem, kteří nyní také hrají PGA Tour. Grim dokonce vyhrál třikrát největší školské turnaje a získal Ben Hogan Award v svém  posledním roce studia. Dokázal také skončit druhý na turnaji U. S. Amateur v roce 2017.

Masters low amatér

Díky výsledkům  na U. S. Amateur se dostal Ghim na Masters 2018, kde zahrál skvělý golf a skončil na padesátém místě.

Korn Ferry Tour Graduate

Ghim si získal kartu na PGA Tour díky skvělým výsledkům na nižším okruhu Korn Ferry Tour, kde skončil v nejlepších 25 hráčích a díky tomu získal plný přístup na nejvyšší ligu.

Profil Douga Ghima můžete vidět zde ……

Přečíst nyní  Proč Hideki Matsuyama zastavuje při švihu v nápřahu?