PGA Tour chce omezení na birdie kartách

PGA Tour chce omezení na birdie kartách

2 listopadu, 2021 0 Od GolfMonitor Redakce

PGA Tour chce omezení na birdie kartách

 

PGA Tour chce trochu znepříjemnit život profíkům, kteří hrají její turnaje. V dnešních dnech mají na tzv. birdie kartě k dispozici mnoho informací,například o sklonu grýnu, které mohou výrazně pomoci při čtení grýnů. Tomu by mělo odzvonit. Nyní budou používané birdie karty schvalované výborem.

Podle zprávy, kterou získal GolfChanne, by nově birdie karty měly obsahovat pouze obecné informace o sklonech a dalších vlastnostech grýnu, namísto podrobných informací, které jsou tam dnes. Vedení PGA Tour chce, aby hráči museli zapojit své dovednosti a mohli si zapsat jenskutečnosti, které zjistí sami či s pomocí  kedíka.

  1. listopadu bude zasedání Rady pro politiku PGA Tour, které ještě toto pravidlo musí požehnat, ale hlavně chce PGA Tour umožnit hráčům číst grýn jen pomocí vlastních očí.

Nové pravidlo by tak zakazovalo používat od 1. 1. 2022 birdie karty, které byly vytvořeny před tímto datem.

Cílem je také zrychlit hru ve spolupráci USGA a R&A. Někteří zkušení kedíci  však namítají, že se stane přesný opak. Toto pravidlo bude hráčům nahrávat k delšímu procházení se kolem jamky a delšímu zkoumání sklonu grýnu.

Přečíst nyní  Bryson Dechambeau řádí tentokrát na Ryder Cupu