PGA Tour bude vydávat NFT svých hráčů

PGA Tour bude vydávat NFT svých hráčů

30 dubna, 2022 0 Od GolfMonitor Redakce

 

Americká PGA Tour se rozhodla, že bude vytvářet programy pro NFT (nezaměnitelné toukeny. Více o tom co je to NFT se dozvíte například zde). Takový NFT token si tak budete moci koupit i vy. A o co půjde? Budou to například fotky hráčů z horních pater žebříčku s jejich podpisy a podobně.

Přečíst nyní  Nejbláznívější golfové údery 2021

Je to relativně zajímavá věc, že se PGA Tour rozhodla pro takový krok. Příkladem může být například Bryson Dechambeau, který v roce 2021 vydal své vlastní NFT. Zřejmě k tomu použije PGA Tour platformu Sorare.com, která se zaměřuje na výměnné karty hráčů fotbalu v Evropě. NFT je možné nakupovat také prostřednictvím mnoha dalších platforem jako je OpenSea a mnoho dalších.

Jedná se tak o unikátní vlastnictví nejen pro sběratele, ale také pro spekulanty. Takové nezaměnitelné tokeny mohou mít v budoucnu mnohem větší hodnotu, než se nyní nakupují. Ale dle názoru GolfMonitoru, je to velice zvláštní věc, která může dopadnout všelijak.  Na marketech se prodávají různé věci od umění, videa až po hudbu, kterou nabízí nespočet lidí. Některé se prodají také za několik milionů dolarů. Ale můžete si také pořídit vlastnictví něčeho, co stojí pár korun.

Přečíst nyní  5 hráčů, kteří pěkvapivě neuhráli kartu na PGA Tour na rok 2022

Proto se PGA Tour rozhodla, že bude za tyto aktivity hráčům platit paušál. Pro TOP 30 hráčů z FedEx cupu je to 50 000 dolarů. Pro TOP 31-70 dá PGA Tour hráči 30 000 dolarů a zbývajícím hráčům v TOP 125 celých 20 000 dolarů. PGA Tour tak s nimi podepíše smlouvu a bude moci prodávat jejich podepsané fotky a mnoho dalšího. Ale hráči tak, nebudou moci těmito originálními snímky licencovanými PGA Tour následně operovat na marketech NFT samostatně.

Co na to říkáte vy? Myslíte, že je to dobrý krok pro fanoušky PGA Tour? To už záleží na každém z nás, ale rozhodně to je věc, která stojí za pozornost.