Ostuda pro LPGA Tour. Ko je hráčkou roku a Nelly Korda je světová jednička

Ostuda pro LPGA Tour. Ko je hráčkou roku a Nelly Korda je světová jednička

1 prosince, 2022 0 Od GolfMonitor Redakce

CME Tour Championship s historicky největší výhrou ovládla Australanka Lydia Ko. Na výhru v turnaji a na ocenění hráčky roku reagovala takto:

“Stát se Hráčkou roku, vyhrát znovu Vare Trophy a vyhrát CME Group Tour Championship, to je jako, když se sen stane skutečností. A to, že jsem to dokázala před svou rodinou a týmem, ještě umocňuje výjimečnost všeho,”

 

Světovou jedničkou je ale na konci sezóny Nelly Korda. Hráčka s českými kořeny tak bude uzavírat sezónu na prvním místě.  Bohužel, se ale také stala nepříjemná věc, která byla nakonec probírána v médiích. Před turnajem CME Tour Championship se pořádala slavnostní večeře, kterou uspořádal majitel firmy Terry Duffy, který je od roku 2011 hlavním sponzorem ženského golfového okruhu.

Když přišel do sálu aby přivítal pozvané hráčky, tak tam bohužel žádná z nich nebyla. LPGA Tour to okomentovala, že muselo dojít k nějakému nedorozumění. To si také myslím i několikanásobná vítězka na LPGA Tour Micheele Wie West.

Šéf firmy, ale komentoval událost dost ostře. Pokud se bude něco podobného opakovat, tak se LPGA nesmí divit, že bude přicházet o lidi, jako jsem já. Alespoň v tomto duchu na celou událost reagoval. Navíc musel zažít opravdu trapné chvíle před svými přáteli, když na slavnostní večeři žádná z pozvaných hráček nedorazila.

Uvidíme jaký to bude mít vliv na jeho ochotu dále LPGA Tour sponzorovat.

Přečíst nyní  Tipy na zimní golf