Netradiční U. S. Open 2022 vyhrál Fitzpatrik. Rebelové propadli.

Netradiční U. S. Open 2022 vyhrál Fitzpatrik. Rebelové propadli.

20 června, 2022 0 Od GolfMonitor Redakce

 

V neděli skončilo 122. U.S. Open, které bylo letos velice netradiční. Hrálo se na hřišti v Brookline, kde se hrálo U.S. Open již v roce 1913, kdy  vyhrál amatérský fenovém Francis Ouitmet. O 100 let později vyhrál na tomto hřišti U.S. Amateur turnaj Matt Fitzpatrick, který dokázal vyhrát i letos. Ovšem letos to byl Major turnaj.

Tímto historickým výsledkem se stal teprve třetím hráčem v historii, který dokázal vyhrát U.S. Amateur  a U.S. Open na stejném hřišti. Dalším byl i Jack Nicklaus. V průběhu posledního kola to vypadalo všelijak. Po několika jamkách to vypadalo, že bude moci zvítězit světová jednička Scotty Scheffler, který ale nakonec chyboval a s výsledkem -5 skončil na druhém místě.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený PGA TOUR (@pgatour)

Fitzpatrick se tahal o vítězství se Zalatorisem, když se střídali ve vedení. Jedním z klíčových okamžiků byl pat na třinácté jamce, kdy Fitzpatrick dokázal proměnit skoro dvacetimetrový pat. Tím se dostal o ránu před Zalatorise. Na poslední jamce sice Fitzpatrick zahrál svůj drajv do bankru, ale ukázal, že je hráč světového formátu, když vykouzlil fade, který dopadl zhruba 5 metrů od jamky. Byla to rána turnaje a není jasné, jestli by ji byl schopný zopakovat. Míček ležel před vysokou hranou bankru a Fitzpatrick musel mířit směrem skoro až na tribuny. Zvládl to však bravoně.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jonathan Yarwood (@jonathanyarwood)

Fitzpatrick, přestože zahrál na poslední jamce par, kdy s výsledkem -6 vedl o ránu, musel ještě čekat. Zalatoris měl šanci ještě Angličana srovnat zhruba čtyřmetrovým birdie patem.  Už to skoro vypadalo, že míček spadne do jamky. Ale ten jen lehce olízl hranu a skončil několik centimetrů za jamkou. Fitzpatrick nechal Zalatorise v klidu dohrát a následně propadl euforii z vítězství.

Přečíst nyní  LET: Skvělá Napoleaová nakonec druhá!

Rebelové, kteří přestoupili na golfovou tour LIV Golf, tentokrát nezářili. Dustin Johnson skončil na děleném 27.místě, Phil Mickelson neprošel cutem stejně jako Sergio Garcia či Kevin Na.