Nelly Korda má letos druhý titul! Spilková neprošla cutem

Nelly Korda má letos druhý titul! Spilková neprošla cutem

21 června, 2021 0 Od GolfMonitor Redakce

Nelly Korda má letos druhý titul! Spilková neprošla cutem

 

Nelly Korda si stěžovala, že se na hřišti málo usmívá a pokud jde v posledním kole v posledním flightu, tak se ani neusměje. Tato dvaadvacetiletá golfistka s Českými kořeny vyhrála turnaj Meijer LPGA Classic a slaví letos už druhý titul a pátý celkově ve své kariéře.

 

V závěrečném kole měla na začátku náskok tří úderů. Hned na první devítce přidala dvě birdie, ale také bogey na pětiparové čtvrté jamce. Přesto se nenechala ničím znervóznit a na druhé devítce přidala další čtyři birdie a jeden eagle.

Ovšem drama to bylo do poslední jamky, kdy kráčela po poslední jamce s náskokem jedné jediné rány. Nelly nenechala nic náhodě a zakončila poslední jamku birdie a vyhrála nad novickou na LPGA  Leonou Maguire o dva údery. Ta zahrála také skvěle a v posledním kole zapsala 66. Nejlepší kolo připsala Korejská golfistka In Gee Chun, která zahrála 63 úderů a navázala tak na Nelly, která ve třetím kole zahrála fantastických 62 úderů (-10 pod par).

Nelly Korda si tak odváží celých 345 tisíc dolarů a její výdělek za letošek je téměř 1.2 milionu dolarů. Jako první hráčka má letos na LPGA Tour druhý titul. Špatně si nevedla ani její sestra, která s výsledkem -14 obsadila dělenou 25 pozici.

Bohužel české naděje skončily po druhém kole, kdy Klára Spilková zahrála 76 úderů a s výsledkem +2 neprošla cutem.

Přečíst nyní  Golf od 1.3.2021 - Mohu hrát golf a trénovat v LockDownu?