Napětí mezi hráči PGA Tour, DP World tour a LIV Golf se zvyšuje.

Napětí mezi hráči PGA Tour, DP World tour a LIV Golf se zvyšuje.

7 července, 2022 0 Od GolfMonitor Redakce

Napětí mezi hráči PGA Tour, DP World Tour a LIV Golf se zvyšuje.

 

Asi není golfisty, který by nevšiml, že kolem nové golfové LIV Golf Tour je celkem hustá atmosféra. Na jedné straně jsou zde zavedené PGA Tour či DP World Tour, které bojují proti nové LIV Golf Tour, vedené Gregem Normanem.

Přečíst nyní  Tiger Woods možná půjde za týden domů z nemocnice

Vede se diskuse, jestli je správné, že někteří hráči chtějí hrát na turnajích LIV Golf Tour a zároveň chtějí hrát i Genesis Scottish Open, které spolupořádá PGA Tour a DP World Tour. Dokonce Ian Poulter či Brandon Grace podali žádost o účast na Scottish open k soudu a vyhráli. Mohou tak hrát. Ale to vytváří u některých hráčů nevoli.

Rorry McIlroy to okomentoval:

“Ať tam jdou a hrají tam, ale ať se nezkouší vrátit zpět. To je ta choulostivá část věci, odkud pramení nelibost, Vždyť jsem hrál s těmito kluky v Ryder Cupu. Pokud se ale bavíme o rozdílech v názorech, tak ano, máme odlišný pohled a já bych dělal věci jinak,”

“Navíc u těch mladších z nich to nechápu, protože ztrácejí nejlepší roky své soutěžní kariéry pro peníze. Ale každý se nějak rozhodujeme, to je v pořádku. Jen já bych se rozhodl jinak“

“Je to nešťastné a chaotické. Přál bych si, aby to tak nebylo a při zpětném pohledu si myslím, že byly vynechány kroky, které by situaci neudělaly tak chaotickou,”

“Ale jak už jsem řekl v roce 2020, v dlouhodobém horizontu to udělá hru lepší, protože to donutí Tour se přizpůsobit, vylepšit svůj produkt a možná se více zaměřit na zapojení fanoušků a na věci, které byly dlouhodobě zanedbávány,”.

 

Horschel uvedl následující:

“Říkat, že podporují PGA Tour a DP World Tour a zároveň jít hrát LIV Golf, je absolutní nesmysl, Pokud se rozhodli tam jít, měli by tam zůstat a nevracet se, Ale ti kluci si ustlali svou postel. Říkají, že LIV Golf je místo, kde chtějí být. Upřímně, tak ať nás nechají na pokoji,”

 

Bude každopádně zajímavé sledovat, jak se situace vyvine. Jaký názor máte na celou věc vy? Dovolili byste hráčům, kteří přeběhli k LIV Golf aby hráli i na ostatních túrách?