Na golf od roku 2022 už jen v silonkách a s rouškou

Na golf od roku 2022 už jen v silonkách a s rouškou

31 prosince, 2021 0 Od GolfMonitor Redakce

Na golf od roku 2022 už jen v silonkách a s rouškou

 

Golf je velice konzervativní sport a mnoho novinek se od něj neočekává. Ale představitelé R&A (Royal and Ancient) se rozhodli, že zatočí s chlupatými nohami mužů při hře. Golf je také hra estetiky a etikety a proto se ke konci roku sešli představitelé světového golfu, aby udělali přítrž nevhodnému oblečení.

U profesionálních golfistů je pravidlem, že nesmí na turnajích nosit bermudy či jinak krátké kalhoty. To u amatérských hráčů neplatí, a proto byl svolán summit, kde bylo toto téma probíráno. Výsledkem je, že golfisté budou moci nosit krátké bermudy, ale jen s podmínkou, že si pod ně vezmou silonky, které tak zakryjí nevzhledné ochlupení a případné jiné nedostatky.

„Je to pro blaho všech, kteří se nechtějí koukat na křivé ochlupené nohy starších mužů“ dodal k novému pravidlu šéf Peter Muller. Podle Mullera se tak muži na golfu budou muset přizpůsobit a vše tak bude genderově vyváženější. Navíc tím budeme podporovat ženské feministické hnutí, které tento krok navrhlo.

Proto všem golfistům doporučujeme, si s předstihem zakoupit dámské punčochy tělové barvy, aby následný nápor na tento produkt někoho nezaskočil. Pravidlo 21/1b bude platit od 1.2.2022.

Všem přejeme do nového roku hodně golfových i pracovních úspěchů. Dobré rodinné a přátelské vztahy. Do nového roku tak vstoupíme s novými nadějemi i my z týmu golfmonitoru.

Vše nejlepší GolfMonitor.cz  –  Silvestrovská kachna

Přečíst nyní  I hráči PGA Tour dělají školácké chyby. Travelers Championship.