Masters famózně vyhrál Scheffler s double bogey na poslední jamce

Masters famózně vyhrál Scheffler s double bogey na poslední jamce

11 dubna, 2022 0 Od GolfMonitor Redakce

Masters famózně vyhrál s double bogey na poslední jamce

Letošní Masters, nebylo tak dramatické jak se čekalo. Na začátku posledního kola to vypadalo, že se bude rozhodovat mezi Schefflerem a Smithem. Smith na prvních dvou jamkách zahrál birdie a postupně se přiblížil na sedmé jamce na jednu ránu od Schefflera.

Přečíst nyní  Ondřej Lieser si zahraje v Dubaji

Eagle Rory McIlroye

Ovšem přišli chyby a ta největší na krátké dvanácté jamce. Cameron Smith zahrál slice doprava a míček skončil ve vodě. Zahrál triple bogey a bylo v podstatě jasno, kdo si jde za vítězstvím. Scheffler udržel náskok od 13. jamky, kdy vedl o pět úderů.

Znervóznit ho mohl McIlroy, který na poslední jamce zahrál fantastickou ránu z bunkeru do jamky. Dostal se na výsledek -7 a čekal, jestli udělá Scheffler chybu. Tu Scheffler udělal na poslední jamce, když dal čtyři paty. Přesto to na výsledku nic nezměnilo a vyhrál o tři údery s výledkem -10.

Přečíst nyní  I hráči PGA Tour dělají školácké chyby. Travelers Championship.

 

Pro Schefflera to bylo čtvrté vítězství v této sezóně. Od 13. Února si tak přišel už na více jak 10 milionů dolarů a potvrdil postavení světové jedničky. Z Augusty si odváží nejen zelené sako pro vítěze, ale také šek na 2,7 milionu dolarů.