Masters 2021. Kdo může zvítězit na slavném turnaji?

Masters 2021. Kdo může zvítězit na slavném turnaji?

11 dubna, 2021 0 Od GolfMonitor Redakce

Masters 2021. Kdo může zvítězit na slavném turnaji?

 

Předposlední kolo Masters bylo poznamenáno bouřkou, kvůli které se musela přerušit hra, a to ovlivnilo celé kolo. Dosud vedoucí Justin Rose se nedostal do tempa po přerušení a naopak Hideki Matsuyama se rozjel.

Japonec Matsuyama má tak velkou příležitost získat pro Japonsko první Major. Na první devítce jeho kola to nevypadalo na velký zázrak, kde hrál pouze jedno birdie na sedmé jamce. Pak po přerušení hry kvůli bouřce, šlápl Matsuyama hodně na plyn.  Birdie na dvou jamkách 11 a 12 ho dostalo na -3 a hned to vypadalo lépe. Celé to korunoval na jamce 15, kde zahrál skvělý eagle po úžasné druhé ráně, kterou zahrál zhruba dva metry od jamky na paru pět a následně zahrál birdie i na šestnácté a sedmnácté jamce. Celkové skóre třetího kola -7 ho vyšvihlo na první příčku s celkovým výsledkem -11 a na vedení o tři údery před dotírajícími hráči.

golfové zprávy

Justin Rose naopak začal skvěle. Hned na prvních dvou jamkách zahrál birdie a vypadalo to, že bude pokračovat. Bohužel nepřesné údery do grýnu přinesli dvě bogey na těžkých jamkách čtyři a pět. Následně byla hra přerušena a Rose se již nedostal do tempa. Zahrál už jen birdie na dvanácté a bogey na šestnácté jamce. Výsledek tak zůstal na skóre -7 a dělí druhou příčku se Zalatorisem, Lieshmanem a Schauffelem.

Do posledního kola tak Rose nastoupí v předposledním flightu s Lieshmanem a možná mu to pomůže k dobrému výsledku. Jak se říká, je lepší útočit, než se snažit udržet vedení. A to, že nebude s Matsuyamou v posledním flightu,mu může pomoci ke klidnému průběhu kola a třeba právě proto zazáří jako v prvním kole.

Přečíst nyní  Gear Effect a jak ovlivňuje uder driverem

 

foto instagram.com