Lydia Ko dala na Havaji všem KO. Spilková dvanáctá

Lydia Ko dala na Havaji všem KO. Spilková dvanáctá

18 dubna, 2021 0 Od GolfMonitor Redakce

Na Havaji získala po třech letech vítězství Lydia Ko, která dala všem tzv. KO vítězstvím o sedm úderů. V prvních třech kolech to nevypadalo na nějaký debalk, ale díky skvělému závěrečnému kolu dala Ko všem jasně najevo kdo je na hřišti paní.

O sedm úderů zvítězila a odváží si šek na 300 tisíc dolarů. Ko vyhrála svůj poslední titul 26 dubna na turnaji Mediahel Championship v roce 2018. Za svou kariéru již vyhrála 15 turnajů a získala odměny v celkové hodnotě přes 11 milionů dolarů.

Díky tomuto vítězství se zařadila po bok Hideki Matusyami a Jordana Spietha, kteří také vyhráli tituly po několika letech. Lydia Ko to rozjela v poslední devítce turnaje kde nasbírala neuvěřitelných pět birdie a ani jednou nezaváhala. Porazila tak soupeřky o sedm úderů a na druhém místě zanechala čtyři děvčata včetně Nelly Kordové, která je stále vedoucí hráčkou žebříčku.

Špatně si nevedla ani naše Klára Spilová, která s výsledkem -17 úderů dělí dvanáctou pozici. V posledním kole zahrála Klára sedm birdie a dvě bogey. Díky tomu se posunula na krásné dělené dvanácté místo a do žebříčku si připisuje 31 197 dolarů, které budou možná rozhodovat i o její pozici na konci roku aby znovu nemusela do kvalifikační školy.

 

foto: twitter.com

Přečíst nyní  Masters famózně vyhrál Scheffler s double bogey na poslední jamce