Lieser skončil poslední, Slovensko má stříbrnou medaili a rekord

1 srpna, 2021 0 Od GolfMonitor Redakce

Českému golfistovi se na turnaji v Tokiu příliš nedařilo. Ondřej Lieser skončil s výsledkem +10 úderů na posledním 60. místě a jeho touha po vylepšení si pocitu ze hry se nekonala. Ovšem Slovensko má naprosto senzační medaili, Rory Sabbatini zahrál ve finálovém kole olympijský rekord 61 liúderů (-10) a získal díky tomu stříbrnou medaili. Lépe zahrál už jen Američan Xander Schauffele.

Již v prvních kolech to vypadalo, že rodák z Durbanu, který od roku 2019 reprezentuje Slovenko, rozehrál velice dobře. Ovšem nikdo asi nečekal, že s průběžným výsledkem -7 po třetím kole bude ještě bojovat o medaili. Ale díky neuvěřitelnému kolu dokázal pro Slovensko získat první velký golfový úspěch na olympijádě. Deset birdie, jeden eagle a dvě bogey v jeho podání, tak stanovily nový historický rekord na Olympijádě.

Olympijský turnaj vyhrál o jeden úder Američna Xander Schauffele s výsledkem -18. O bronz bojovalo celkem sedm hráčů a nejlepší z nich byl nakonec C.T. Pan.