Kámen v bunkeru za 6 milionů dolarů!

Kámen v bunkeru za 6 milionů dolarů!

16 října, 2022 0 Od GolfMonitor Redakce

Po třech dnech na turnaji LIV Golf Jeddah Invitational, se muselo přistoupit k Play-off. S výsledkem -12 se dostali po 54 jamkách do vedení Peter Uihlein a Brooks Koepka. Vše se tedy nakonec rozhodlo v rozehrávce.

Přečíst nyní  25 nových hráčů na PGA Tour

Na první jamce rozehrávky zahráli oba borci birdie. Uilheim hrál z bunkeru up and down, Koepka si birdie pojistil dvěma paty. To samé se opakovalo v druhé jamce play-off, kdy Uihlein byl opět v bunkeru. Vše tak pokračovalo na třetí jamku rozehrávky. Hrála se stále poslední osmnáctá jamka, kde oba borci po druhých úderech skončili v pískové překážce. Přesto, že by se mohlo zdát že Uihlein má již nervy ze železa a bunker má natrénovaný, i tak se mu ale stal osudným.

jeddah invitational golf magazín

Po úderu míček skončil ve vodní překážce za grýnem. „Byl tam kámen“ zahlásil komentátor a stejně to okomentoval i Američanův caddie. Bohužel tento kamínek, který se dostal mezi míček a hůl, způsobil, že míček dostal příliš mnoho rychlosti a Uilheim se tak musel snažit  po dropnutí zahrát chip-in, který by vykřesal jiskru naděje na pokračování rozehrávky.

Koepka, ale nic nenechal náhodě a proměnil birdie putt. Díky tomu se stal vítězem a odváží si za vítězství 4,3 milionů dolarů a v týmové soutěži 2 miliony dolarů. Je to po dlouhé době vítězství pro čtyřnásobného Major šampióna.