Jordan Spieth po čtyřech letech vyhrál titul

Jordan Spieth po čtyřech letech vyhrál titul

5 dubna, 2021 0 Od GolfMonitor Redakce

Je to několik let co se Spiethovi nedařilo a nakonec se vše v dobré obrátilo. Po neuvěřitelných 1351 dnech se dočkal Jordan Spieth dvanáctého vítězství na PGA Tour. Valero Texas Open pro něj tak bylo po čtyřech letech vysvobození z trápení, které zažíval.

Zázračné americké dítě, které zvedlo pohár v roce 2017 za vítězství na The Open nakonec na začátku roku vypadlo z první světové padesátky. Byly to roky stagnace, které nyní doma prolomil. Již několik minulých týdnů to vypadalo, že se k vítězství schyluje, ale vyšlo to až v jeho rodném Texasu v San Antoniu.

“Jsem za to opravdu vděčný. Byla to cesta, na které byla spousta těžkých dní. Měl jsem zde ale lidi, kteří mi vždycky věřili, i když už jsem i já sám přestával věřit,” přiznal s trofejí v ruce Spieth.

Bývalý první hráč světa se trápil se švihem, se kterým mu nakonec musel pomoci i trenér. Jeho paty neměli tu bývalou jistotu, kterou míval a tak se trápil a spíše bojoval, aby vůbec procházel cuty během turnajů. Vše se zlomilo na konci února loňského roku, kdy se začaly jeho výsledky zlepšovat. Dokázal udržet náskok z předposledního kola před Wallacem a Hoffmanem a konečně si dokráčel k vítězství.

Přečíst nyní  Neuvěřitelná golfová zahrada Marka Wahlberga. Porazí Abrahama Ancera z PGA Tour?