Jessica Kordová nakonec druhá. Radost měla Henderson

Jessica Kordová nakonec druhá. Radost měla Henderson

25 dubna, 2021 0 Od GolfMonitor Redakce

Do posledního kola vstupovala Jessica Kordová s náskokem jednoho úderu a těšila se na své potenciální sedmé vítězství na LPGA Tour, kterého by mohla docílit. Bohužel zahrála nejhorší kolo ze všech čtyřech a musela se spokojit s druhým místem. Pokořila jí  Brooke M. Henderson, která zazářila v posledním kole a zahrála 67 úderů. Celkem tedy -16 a zvítězila.

Henderson si tak odváží výhru z LA a šek na více jak 250 tisíc dolarů. Henderson zaostávala před posledním kolem o čtyři údery za Jessicou, ale hned na druhé jamce zahájila útok. Birdie na dvojce a čtyřce jí přiblížilo na dva údery. Jessica šla prvních šest jamek v paru. Pak se bohužel dopustila na tříparové jamce bogey a další přišlo hned na deváté jamce. Zato Hendersonová přidala na sedmé další birdie a karty se začaly míchat.

Henderson se po sérii tří berdie na druhé devítce dostala už na 14 jamce do vedení s výsledkem -17 úderů a udržovala si tak vedení. Nakonec přidala ještě jedno bogey, ale i přesto, že Jessica přidala na poslední jamce birdie to stačilo na vítězství a sklamaná Kordová tak brala „pouze“ druhé místo.

 

foto twitter

Přečíst nyní  LPGA Drive On Championship vyhrála Austin Ernst