Je po letech možný návrat na okruh? Víme  co prožil Graeme Storm!

Je po letech možný návrat na okruh? Víme co prožil Graeme Storm!

13 května, 2021 0 Od GolfMonitor Redakce

Je po letech možný návrat na okruh? Víme  co prožil Graeme Storm!

Tento týden se na European Tour hraje turnaj British Masters, kde je hostitelem Denny Willett. Tento turnaj není výjimečný jen svým obsazením, které je hvězdné, ale také tím, že se po třech letech pauzy se vrací na okruh Graeme Storm, který dokázal v roce 2017 porazit i Rorry McIlroye.

Graeme Storm na turnaji v legendárním The Belfry nepatří mezi velké hvězdy, ale každopádně stojí za zmínění. Protože právě na tomto turnaji se snaží o návrat mezi elitu. Storm byl mimo golf díky zdravotním problémům.  Před  turnajem se svěřil se svými pocity na webu European Tour:

“Každý ví, že v profi golfu zažijete hodně vrcholů, ale také hodně pádů. Já jsem obojí zažil v roce 2017. V play-off na SA Open v Jižní Africe jsem porazil Roryho McIlroye, což byl jeden vrcholů mé kariéry, ale také jsem začal zápasit se svým zápěstím.”

“Je skvělé být zase zpátky. Bylo to pro mě období, během něhož jsem několikrát stoupal vzhůru, ale vzápětí padal zpět na dno. Od posledního vítězství v Jižní Africe uplynuly už čtyři roky, absolvoval jsem tři operace, takže se těším, až zase budu hrát golf,” konstatoval Storm před turnajem

“Tento týden a turnaj si chci užít  co nejvíc to půjde. Je to pro mě první turnaj roku a to hlavní, o co se pokusím, abych ze sebe setřásl nerozehranost. Tady v Belfry se cítím dobře. Kdysi jsem tady držel i rekord hřiště. Když se mi povede uhrát cut a budu hrát dobře, bude to pro mě  skvělé,” Slova Storma.

 

Přečíst nyní  Fleetwood dal v Augustě hole-in-one na 16. Jamce

Storm prodělal několik operací a tak zřejmě asi ani nevěděl, jestli se do vrcholového golfu dostane. Bohužel návrat nebyl příliš úspěšný a Storm zažil hořkost z toho jak golf je obtížný. Zahrál v prvním kole 82 úderů +10 nad par a ve druhém si o moc nepolepšil a zahrál 80 úderů. Celkový výsledek za dva dny je tak +18 úderů nad par a poslední místo na výsledkové listině.

V průběhu turnaje vede zatím Skot Hill Calum s výsledkem -8 úderů před Angličanem Richardem Blandem  -7. Do tohoto turnaje se nedostal náš český golfista Ondřej Lieser, který na něj nemá dostatečně dobrou kategorii, která by ho ke startu opravňovala.