Jak často při hře měnit golfový míček?

Jak často při hře měnit golfový míček?

24 června, 2021 0 Od GolfMonitor Redakce

Zřejmě mnoho golfistů o tomto tématu moc nepřemýšlí. Vezmou si míček, který najdou v bagu a hrají. Neřeší, jakou má značku, tvrdost  a další vlastnosti.  Na to, jakým míčem hrajete je však třeba se zamyslet a navíc vědět, kdy ho vyměnit abyste mohli podat ten nejlepší výkon.

 

Je několik druhý hráčů. Jak jsme již psali, tak první skupinou hráčů jsou ti, kterým je jedno s jakým míčem hrají a hrají s ním tak dlouho, dokud ho neztratí. Další skupinou jsou hráči, kteří jsou věrní jedné značce míče, ale už si nelámou hlavu se specifikací míče. Následně jsou takoví hráči, kteří hrají pouze jedním míčkem a jednou tvrdostí a s určitým počtem vrstev, který míček obsahuje.

 

Pro začátečníky bych doporučila hrát jedním druhem míče podle specifikace. Tedy dvouvrstvým nebo třívrstvým, který se tak brzy neopotřebuje a dokáže vám prodloužit rány o několik metrů. Navíc v dnešní době i takový míček může mít slušné vlastnosti. Takový míček jen tak neopotřebujete a můžete s ním hrát i tři hry.

Pro středně dobré hráče bych doporučila alespoň třivrstvý míček, který se lépe  chová na grýnu a je možné ho dostatečně roztočit, aby vám příliš rychle neuběhl z grýnu. Také je dobré hrát stále s jednou značkou míče a tvrdostí. Je to důležité hlavně kvůli patování, kde není dobré měnit míček kvůli citu pro vzdálenost. Měnit míče je v tomto případě dobré po každé hře.

 

Pro závodní hráče a profesionály bych doporučila minimálně čtyřvrstvý míč jako je například Titleist PRO V1 nebo Tistleist PRO V1x příliš mnoho . tyto míče jsou měkčí než ty předchozí a mají skvělé vlastnosti a s míčkem se dále mnohem lépe pracovat. A to jak lépe kontrolovat směr tak rotaci míče. Tento míč ale hráči příliš nepomůže k dosažení větší vzdálenosti, protože je měkký. Ale je třeba ho také často měnit. Tedy nehrát více jak 15 jamek s jedním míčem. Míček se opotřebovává a i profesionálové na PGA tour nehrají více jak 6-9 jamek s jedním míčem. To ale jistě profesionálové vědí. Samozřejmě to neznamená, že tyto míče jsou vyhrazené jen pro profesionály a závodní hráče. Ale jejich pořízení je nákladnější a trvanlivost míče nižší.

Přečíst nyní  10 kroků, které mohou způsobit špatný úder

Přejeme krásnou hru.