Golf není spravedlivý! Lee Westwood to vidí jasně!

Golf není spravedlivý! Lee Westwood to vidí jasně!

5 května, 2022 0 Od GolfMonitor Redakce

Chcete dělat spravedlivý sport? Pak si nevybírejte golf! Profesionálové řeší pravidla.

 

Golfová pravidla jsou velice složitá a někdy se mohou zdát i nespravedlivá. Pokud umíte dobře pracovat s pravidly, tak se vám může podařit v určité chvíli získat výhodu. Myšleno v případě, že víte, kdy můžete dropovat, kdy využít beztrestnou úlevu a podobně.

Přečíst nyní  Golf video: Jak nedat putt z 20 centimetrů podle Johna Rahma

Ale i tak jsou golfová pravidla někdy neúprosná. Třeba v případě, že vám míček leží ve vyseknutém řízku „Divot“. Golfová pravidla říkají „míč se hraje jak leží“ a to platí i v případě, že po skvělém odpalu leží míček na ferveji ve vyseknutém drnu po jiném hráči.

Diskusi o změně pravidel se rozhořela na sociální síti Twitter, kde se do sebe pustilo pár golfistů včetně profesionální veterána Lee Westwooda. Ten na Twitter napsal tuto větu ohledně názoru na změnu pravidel a možnosti si beztrestně dát míček mimo vyseknutý drn:

“No,”“If you want to play a game that’s fair, don’t choose golf. The variables make it interesting.”

Česky: „Ne“, „Pokud chcete hrát hru, která je fér, nehrajte golf. Variabilnost dělá golf zajímavější.“

 

Na to konto se strhla mela. Reagoval například Michael Delling, který napsal, že by připustil aby si hráč mohl vzít beztrestnou úlevu. Diskuse pokračovala a neměla v podstatě rozuzlení. Záleží tak na názoru každého golfisty, jestli je pro či proti beztrestné úlevě v momentě kdy míček spadne do vyseknutého drnu na ferveji.

Přečíst nyní  Bývalý vítěz Major turnaje zhubl více jak 30 liber!

Jaký máte názor na možnost beztrestné úlevy z vyseknutého drnu vy?