Co získá vítěz letošního The Open 2021?

Co získá vítěz letošního The Open 2021?

17 července, 2021 0 Od GolfMonitor Redakce

 

Výhra v jakémkoli turnaji znamená mnoho věcí. Ať už se jedná o klasický turnaj na PGA Tour nebo European Tour, vítěz získá přístup na turnaje po dobu dvou let. Ale u Majorů je to ještě mnohem lepší. Nejen, že vítěz získá obrovskou  částku peněz, která na letošním The Open stoupla na neuvěřitelných 2.070.000 dolarů.

 

Získá také další peníze od sponzorů a v podstatě doživotní přístup na turnaj, který hráč vyhraje a to v našem případě na jeden z nejslavnějších turnají British Open, který se hraje již od 19. století. Zvednout Claret Jag nad hlavu se podaří jen pár golfistům v historii. Mezi vítěze můžete počítat jména Jako Bobby Jones, Tom Morris, Paul Lawrie, Ernie Els a mnoho dalších.

Vítěz tak získá díky vítězství přístup na turnaje PGA Tour na pět let. Dalších pět let bude moci hrát také Open Championship a dostane se i na The Masters. V historii The Open se mnohokrát stalo, že vyhráli hráči, od kterých by se to jen těžko čekalo, jako například Ben Curtis v roce 2003, jehož vítězství mu změnilo život. Nebo Stuart Cink či Paul Lawrie.

 

Ale také se na The Open odehrálo mnoho osobních tragédii, které dobře známe. Největší trágédii zažil asi Francouz Jean Van de Velde, který vedl před poslední jamkou o tři údery v klubu Carnoustie a nakonec prohrál a titul předal právě Paulu Lawriemu. To se odehrálo v roce 1999 a na celou story se můžete podívat na videu.

 

 

 

V historii také hráči neproměnili krátký put do vítězství, jako v roce 1970 Doug Sanders. Chybělo jen pár desítek centimetrů k nesmrtelnosti a nakonec se z vítězství těšil  Lee Trevino.

Přečíst nyní  Dustin Johnson nebude hrát na olympiádě v Tokyu

 

foto rubconstock.cz