Co si vzít při hře Pro-Am, abyste z toho měli co nejvíce?

Co si vzít při hře Pro-Am, abyste z toho měli co nejvíce?

15 října, 2021 0 Od GolfMonitor Redakce

Asi většina z vás se již setkala s výrazem pro-am. Tedy turnajem, kde vedle sebe hrají amatéři a profesionálové. Většinou se jedná o 1+1 či 1+3. Hrají tak jeden profesionál a jeden nebo tři amatéři. Je možné hrát několik variant turnaje. Texas scramble, kdy hrají všichni hráči z jednoho místa při každém úderu a výsledky se pohybují hluboko pod parem. Další variantou jsou stablefordové body, které se sčítají u jednoho profesionála a jednoho amatéra. Můžete hrát také best ball, kdy se počítá lepší výsledek dvojice, či hrajete každý na rány a následně se výsledek sečte. Ale ať už hrajete jakoukoli variantu, je dobré si pro-am dostatečně užít a využít všeho, co vám může tento způsob hry do vaší hry přinést.

Pozorujte profesionála

Je dobré když dobře pozorujete profesionála, jak se na hřišti pohybuje a jak hraje. Jde o taktiku hry a také o druh úderů, které profesionál hraje. Nebojte se zeptat, proč daný úder profesionál zahrál tak, jak ho zahrál a snažte si to přirovnat ke svému golfu.

Zeptejte se na radu

Pro-am turnaj je ideální příležitostí pro otázky a odpovědi. Nebojte se říci si o radu. Nejen o technice, ale také jak jsme již říkali, o taktice hry. Profesionál je tam proto, aby vám případně pomohl a poradil, jak jen je to na hřišti možné

Historky z golfu

Je velice zajímavé poslouchat historky, které má profesionální golfista z vlastních turnajů. Z toho se můžete hodně naučit, ale také dozvědět něco o tom,jak to u profesionálů chodí.

Inspirujte se pitným a stravovacím režimem

Je dobré sledovat, jak se profesionál na hřišti stravuje a jak probíhá jeho pitný režim. Mnoho amatérských golfistů zapomíná, že je důležité na golfu jíst a pít. Proto se pak snižuje jejich koncentrace a mnohdy se i zhorší výsledky během hry.

Přečíst nyní  Asi nejbizardnější golfový bag světa má Lieser!

Sledujte, co si profesionál zapisuje

Dobré je sledovat, co si do skórkarty či do birdie karty profesionál zapisuje. Jde většinou o statistiku, jaký úder odehrál a přesně si vše zapisuje pro následující kola. Díky tomu, má naprostý přehled o tom jak hrál a jak má hřiště příště hrát. Mnohdy si profesionálové mapují hřiště právě při pro-amu a tak je dobré se to od nich naučit.