Co by měl udělat každý golfista před zimní sezónou

Co by měl udělat každý golfista před zimní sezónou

21 října, 2021 0 Od GolfMonitor Redakce

5 věcí, které by měl každý golfista udělat před koncem sezóny

 

Přichází konec golfové sezóny, alespoň tady u nás. Sice se hraje i přes zimu, ale i tak je dobré udělat některé kroky, které vás připraví na zimu a nastartují motivaci do další sezóny. Mnoho golfistů vlastně ani mentálně neukončují golfovou sezónu, ale je dobré mít plány. Plány se dělají jak v práci, podnikán, tak i v golfu.

 

Shrňte si své výsledky

Někdy je pocit něco jiného než reálné výsledky. Proto si pořádně projděte své výsledky z končící sezóny a zhodnoťte si dosažené výsledky a cíle, které jste na letošní sezónu měli. Statistika a analýza je základem i v golfu. Je dobré vědět, jak na tom jsme

Stanovte si nové cíle

Vždy je dobré mít nějaký cíl. A proto si ho stanovte i na golfu pro nadcházející sezónu. At už je to hendikep nebo počet odehraných kol či cokoli jiného, čeho chcete příští sezónu docílit. Může to také znamenat probrat své cíle s golfovým profesionálem, se kterým se domluvíte na další spolupráci, která bude systematická a bude přinášet ovoce.

Zjistěte, kolik jste utratili

Možná se vám zdá, že jste do golfu investovali nemalé peníze. Ale je dobré si sečíst všechny náklady na golf a zhodnotit, jestli se to vyplatilo. Existují cesty jak na golfu ušetřit a třeba zjistíte, že jsou možnosti jak ušetřit na green fee či tréninku golfu. Také se zaměřte na podzimní a zimní slevy na golfové vybavení, které může být mimo sezónu mnohem levnější.

 

Naplánujte si golfovou dovolenou

Jako golfisté budete i na dovolené zřejmě hrát golf. Proto si naplánujte nějaký  výjezd za hranice do teplých krajin i přes zimu a nezapomeňte na golfové hole. Doporučujeme destinace jako je Turecko, Španělsko, Marocco nebo třeba Mauricius. Nikdy není pozdě trénovat na letní sezónu.

Přečíst nyní  Proč Hideki Matsuyama zastavuje při švihu v nápřahu?

 

Využijte indoor golf

Najděte si ve svém okolí nějaký golf uvnitř a trénujte i přes zimu. Je dobré se udržovat v kondici. To platí nejen pro vaše tělo, ale také pro vaše golfové schopnosti. Tedy nejen fitness, ale také golf je přes zimu důležitý.