Bryson Dechambeau dostal zákaz!

Bryson Dechambeau dostal zákaz!

10 března, 2021 0 Od GolfMonitor Redakce

Možná je to výsledek neuvážených rozhodnutí slavného amerického hráče Brysona Dechambeau, která přiměla vedení PGA Tour zavést bezpečnostní pravidlo, které zakazuje hráčům hrát na 18. jamce na TPC Sawgrass hrát první úder na jamku číslo 9, odkud by dosáhl na grýn z krátké vzdálenosti.

Bryson Dechambeau se netajil v mediích, že chce předvést na nadcházejícím turnaji něco podobného jako na posledním turnaji Arnold Palmer Invitational, kdy zahrál neuvěřitelný drive přes jezero na šesté pětiparové jamce a dostal se tak zhruba 65 metrů od vlajky.

Chtěl tak vyzkoušet úder, který by letěl vlevo přes jezero na fairway deváté jamky a dostal by se tak do těsné blízkosti grýnu 18.jamky. Ovšem na toto tvrzení zareagovalo vedení PGA Tour a vytvořilo pravidlo, kteří říká, že po levé hraně jezera je vnitřní hranice hřiště a kdyby se někdo pokusil hrát na devátou jamku z osmnáctého odpaliště, tak poruší pravidla. Tedy skončí mimo hranici hřiště a bude penalizován dvěma trestnými údery.

Zdůvodnění je takové, že vedení PGA Tour chce chránit diváky, dobrovolníky a ostatní hráče a proto nedovolí hrát tímto směrem.

Image by 5598375 from Pixabay

Přečíst nyní  Matuš s Lieserem bojují v Rakousku na Austrian Open