6 pravidel jak se chovat ke golfovému hřišt

6 pravidel jak se chovat ke golfovému hřišt

7 března, 2021 0 Od GolfMonitor Redakce

Čím více lidí hraje golf, tím více se setkávám s chováním, které úplně nepatří na golfové hřiště. Mnoho lidí si myslí, že když si zaplatili hrací poplatky, tak si mohou dělat na hřišti co chtějí. Bohužel tak to nefunguje a hřiště chce navštívit stovky lidí denně, a proto je třeba dodržovat určitá pravidla, která zanechají hřiště v tom nejlepším možné stavu.

Zůstávejte na asfaltu

Tedy pokud při golfu nechodíte, ale používáte tzv. buggy neboli golfové autíčko, tak je třeba, abyste se snažili co nejvíce zůstávat na silničkách, které jsou kolem každé jamky. Stejně tak to platí u odpališť, kde zůstávejte se svým autíčkem na silničce, než abyste zaparkovali na trávníku těsně vedle odpaliště.

Opravujte vyseknuté drny

Jednou z největších neřestí, kterou mají novodobí golfisté je, že po sobě neupravují vyseknuté drny. To patří k nepsanému pravidlu, které je třeba dodržovat. Přeci se chceme na hřiště vrátit a chceme, aby bylo opět ve skvělém stavu. A když drn, který vyseknete, po sobě neupravíte, tak brzy nebude na hřišti žádná tráva, ale jen hlína.

Vypichování důlků po dopadu míče

Stejně tak jako s vyseknutými drny, je to s tzv. pitch marky, které mnoho golfistů vůbec neopravuje. Sice je na hřišti marshal, který se snaží po každém důlek po dopadu míče opravit, ale ten nemá na starosti jen toto a pak jsou grýny ve špatném stavu. Proto se snažte odcházet z grýnu, který bude v lepším stavu, než když jste na něj přišli.

Hrabejte bankry

Další z míst, kde je třeba odcházet a zanechat místo v lepším stavu než když jsme k němu přišli. Určitě se vám už někdy stalo, že máš míček skončil v bunkru, kde byla neuhrabaná šlápota, ve které míček ležel. To je k vzteku, ale je to vina jen lidí a ne zaměstnanců hřiště. Takže pamatujte, že i bunkr je místem, o které je třeba se starat

Přečíst nyní  Proč vyseknout drn u golfového úderu

Co nejméně ve vysoké trávě

Pokud využíváte golfové autíčko, tak se snažte co nejméně vjíždět do vysoké trávy. Pokud tam budete jezdit, tak udusáte trávu, která pak nejde pořádně sekat a následně nebude hřiště v dobré kondici. Proto dbejte doporučení zaměstnanců hřiště, kteří vám řeknou, kde můžete a kam raději nezajíždět s autíčkem.

Raději choďte

Pokud to není povinné nebo nemusíte, tak raději při golfu choďte. Zlepšíte si fyzickou kondici a navíc to je původní záměr celého sportu. Nebudete tak ničit hřiště a uděláte něco pro své zdraví.

Image by Jan Alexander from Pixabay