5 hráčů, kteří pěkvapivě neuhráli kartu na PGA Tour na rok 2022

16 srpna, 2021 0 Od GolfMonitor Redakce

Wyndham Championship je poslední turnaj regulérní sezóny na PGA Tour, která následně pokračuje turnajem FedEx Playoffs. Právě Wndham Championship byla poslední šance pro hráče uhrát nějaké ty body do žebříčku a zajistit si tak plnou kartu na další sezónu.

Celkem 125 hráčů si udrží právo hrát další rok turnaje na PGA Tour. Ti co budou na místech 126-200 získají možnost hrát na plnou kartu na Korn Ferry Tour, která je něco jako druhá liga.

Asi největším smolařem byl na posledním turnaji sezóny Jusin Rose, který zahrál ke konci kola trojpat a tím se vyřadil z bojů v PlayOff protože skončil na 126 místě žebříčku. Přesto Rose bude mít zajištěný start na sezónu a i další dvě díky vítězství na WGC.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Justin ROSE (@justinprose99)

Dalším nešťastníkem byl Rikie Fowler, který skončil na 134 místě, ale také má naštěstí pojistku v podobě vítězství na The Players, která mu zajišťuje kartu až do roku 2023. Podobně je na tom Jimmy Walker, který skončil až 166, ale díky vítězství na Baltusrol má na rok 2022 plnou kartu.

Naopak do PGA Tour, nastoupí 25 nových tváří těch, kteří skončili na prvních 25 místech žebříčku Korn Ferry Tour.