30 let od prvního světového profesionálního turnaje v ČR!

30 let od prvního světového profesionálního turnaje v ČR!

4 května, 2022 0 Od GolfMonitor Redakce

30 let Světového golfu v česku!

 

Golfové turnaje pro profesionální golfisty, nejsou v česku již nic neobvyklým. Ale bývalo tomu jinak. Je tomu již třicet let co zde byl první turnaj ze série Challenge tour. A to konkrétně Corfin Charity Challenge v Mariánských lázních.

Byl to vůbec první ročník evropského profesionálního okruhu, který zavítal právě do České republiky. V roce 1992 tak mohlo západní Česko obdivovat světové golfisty. Prvním vítězem v Čechách byl Australan Lucien Tinkler, který v rozehrávce porazil Paula McGinleye. Ano právě toho Paula McGinleye, který v roce 2014 vybojoval místo v týmu Evropy v Ryder cupu.

Přečíst nyní  Tipy na zimní golf

Ale nebyl to jediný skvělý golfista, který v mariánských lázních hrál. Mezi legendy patřili třeba David Feherty, Ronan Rafferty,Sam Torance , Ian Wosman, Seve Ballesteros a mnoho dalších. Pro diváky to byla nevídaná podívaná, která byla velkou motivací pro mnoho začínajících golfistů. Také to byla krásná oslava Mariánsko lázeňského královského hřiště.

Přečíst nyní  Eagle na 728 yardů dlouhé jamce! KornFerry Tour

V dalších letech následovala Challenge tour na Karlštejně 1995 jako KB Challenge. Tento turnaj se hrál tři roky po sobě. Vítězi se stali Joakim Rask, Alex Čejka a Eric Giraud. Bohužel to byla na dlouhou dobu poslední velká zahraniční akce v Čechách. Přestávka nakonec trvala 14 let a návrat Challenge Tour se odehrál v roce 2012 na Kunětické hoře. Následovali i turnaje. Odehráli se také turnaje European Tour v roce 2009 (nyní DP World Tour) na Čeladné u Ostravy. Nyní se mohou diváci těšit na turnaje jak Challenge Tour, tak DP World Tour které se konají na hřišti Albatros u Prahy