10 milionů dolarů! Na U.S.  Woman Open se počítá každá rána!

10 milionů dolarů! Na U.S. Woman Open se počítá každá rána!

2 června, 2022 0 Od GolfMonitor Redakce

 

Možná jste si všimli, že ženský profesionální golf nedosahuje takového věhlasu jako ten mužský. Na LPGA Tour se nedívá tolik lidí jako na PGA Tour. Přesto si myslím, že můžeme s klidným svědomím říci, že mají obě túry skvělé hráče a hráčky. Jsou na nich vidět téměř dokonalé výkony. Přesto dámská LPGA Tour ztrácí.

Na turnajích ženské tour dosahují prize money sotva třetinu toho co mají muži na PGA Tour. Má to zcela jednoduché vysvětlení. Na LPGA Tour se nedívá tolik lidí a má méně fanoušků. A proto se hlavní sponzor letošního U.S. Woman Open rozhodl věnovat na ceny více jak dvojnásobek oproti loňsku.  Neuvěřitelných 10 milionů dolarů je v banku pro letošní ročník. Vítězka si odveze 1,8 milionů dolarů, což je srovnatelné s výdělkem na PGA Tour. USGA si od toho slibuje, že přitáhne pozornost více diváků a hlavně médií.

Přečíst nyní  DP World Tour Championship, vede po prvním kole Rory McIlroy

V letošním roce se tímto turnajem bude loučit s hráčskou kariérou například Michele Wie West, která jako 13 letá dívenka hrála s profesionály na PGA Tour. Na turnaji je také historicky nejúspěšnější žena posledních pár desetiletí Anika Sorenstam, která vyhrála nespočet Major turnajů. To vše dělá z letošního ročníku opravdu nezapomenutelný podnik.

Proto se letos také bude každá rána počítat dvakrát. Každý nepovedený pat může stát hodně peněz a prestiže. Na start se vrátila po nemoci také druhá hráčka světového žebříčku Nelly Korda. Přesto si nedovolujeme odhadnout, kdo by mohl mít letos největší šanci na vítězství. Uvidíme jestli krok USGA a sponzora turnaje ProMedica bude mít vliv na vylepšení divácké sledovanosti a přitáhne-li tato událost do ženského golfu více diváků.

Na budoucnost ženského golfu se můžeme těšit jako na něco nového a konkurenceschopného. Uvidíme jestli LPGA Tour bude moci divácky soupeřit s takovým gigantem jako je PGA Tour.