10 hráčů, kteří překvapivě neobhájili kartu na PGA Tour pro rok 2023.

10 hráčů, kteří překvapivě neobhájili kartu na PGA Tour pro rok 2023.

9 srpna, 2022 0 Od GolfMonitor Redakce

 

Jak jistě všichni víte, tak jen prvních 125 hráčů konečného žebříčku dostane možnost startovat na PGA Tour. Samozřejmě jsou i výjimky, jako je umístění na žebříku celoživotních výher, počet let strávených na Tour či vítězové turnajů na které mají do smrti přístup. Ale může se stát, že i nejlepší hráči světa nemají dobrý rok a vypadnou z kolotoče PGA Tour, a v lepším případě spadnou do nižší Korn Ferry Tour, pokud neztratí hráčská privilegia úplně. Letošními překvapivými vypadnuvšími jsou tito hráči:

Přečíst nyní  Tiger Woods je doma z nemocnice po 21 dnech od nehody

 

Matt Wallace (126th) — Tento hráč ztratil poslední místo opravňující ho hrát PGA Tour v roce 2023 díky vítězství Kima na posledním turnaji před závěrečnými turnaji.

Danny Willett (130th) — Někdejší vítěz The Masters 2016 skončil mimo vyvolené díky tomu, že mu vypršela pětiletá výjimka jako vítěze Major turnaje a bohužel se nedostal mezi 125 nejlepších..

Harry Higgs (136th) — Higgs měl sice v sezóně třikrát top 25, ale to nestačilo na nejlepších 125, protože také neprošel 17x cutem. Na Wyndham se přesto blýskl esem na 16. jamce.

 Zach Johnson (140th) — Hráč, který vyhrál The Open a Masters hraje a bude hrát na výjimku. A to díky tomu, že je v Top 14 historických výherců na PGA Tour.

Rory Sabbatini (141st) —Olympijský medailista měl jen dvě TOP 25 a to bohužel na lepší umístění nestačilo.

 Charley Hoffman (150th) — Hoffman má kvalifikaci na turnaje stejně jako Zach Johnson a díky tomu nemusí řešit, že ztratil kartu v regulérní sezóně. Přesto kartu neobhájil.

Bill Haas (154th) — Vítěz tour z roku 2011 hraje na výjimku, která ho opravňuje ke startu díky pořadí v žebříčku historických výher.

Luke Donald (159th) — Luke udělal jen 10 cutů za sezónu a musí tak využívat výjimku, kterou má jako bývala světová jednička, kterou byl po několik týdnů.

Brandt Snedeker (171st) — Devítinásobný vítěz na PGA Tour hraje na výjimku, díky historickým výdělkům na PGA Tour.

Jimmy Walker (190th) — Tento hráč si bude muset příští rok polepšit na Korn Ferry Tour. Jeho původní výjimka vypršela a tak bude muset zkoušet štěstí na nižší Tour.